Wereldbeeld
Relaties: bevolking en migratie
Leerdoelen:
Na deze les weet je/ken je:
-
de betekenis van de begrippen;
-
wat de motieven van migranten zijn om naar het grensgebied of de VS te trekken.
begrijp je:
-
hoe het proces van volgmigratie werkt;
-
waarom in de grensregio dubbelsteden worden gevormd.
kun je:
Begrippen:
Volg- of kettingmigratie
Etnische spanningen
Dubbelstad
Opdracht A
Als het goed is heb je voor deze les de verschillende betekenissen van de bovenstaande begrippen opgezocht. Tijdens de les ga je deze kennis verdelen met je leerwerkteam. Zorg er voor dat je medeleerlingen allemaal een definitie, een voorbeeld en een kaartblad uit de Grote Bosatlas hebben opgeschreven in hun schrift. Zoek van elk begrip een beeld op Google afbeeldingen en bespreek wat je ziet.
Opdracht B
Probeer nu de leerdoelen te duiden en te ondersteunen met voorbeelden.
Bespreek de antwoorden in je LWT.
Klaar?
Bekijk de begrippen van de volgende les en verdeel deze onder je leerwerkteam. Bekijk de video, maak een samenvatting en controleer je kennis door de bijbehorende vragen te maken.
Planning
WEEK 1 5 t/m 11 september
Les 1
Introductie vak aardrijkskunde
Les 2
WEEK 2 12 t/m 18 september
Les 1
Les 2
Relaties: handel en investeringen
WEEK 3 19 t/m 25 september
Les 1
Relaties: bevolking en migratie
Les 2
WEEK 4 26 september t/m 2 oktober
Les 1
Toets De grensregio Mexico-VS
Les 2
WEEK 5 3 t/m 9 oktober
Les 1
Les 2
WEEK 6 10 t/m 16 oktober
FINALEWEEK
Vergelijking landen
17 t/m 23 oktober
Herfstvakantie
24 t/m 30 oktober
Stage